Ferie z Domem Kultury

Tegoroczne ferie w Domu Kultury w Siedliszczu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mimo sporej rozpiętości wiekowej uczestników zabawa była znakomita.

Czwartek_3

Aby nasze dzieci miło, kreatywnie i ciekawie spędziły ten wolny czas, zorganizowaliśmy atrakcyjny program, który oferował wachlarz zajęć z dziedziny papieroplastyki, eksperymentów, teatru, sztuki cyrkowej, kosmosu, wiedzy o świecie oraz filcowania na mokro i sucho.

Poniedziałek 23.01.2017r.

Pierwszego dnia uczestnicy ferii wzięli udział w zabawach integracyjnych pozwalających na wzajemne zapoznanie się, wspólnie ustalili zasady zachowania bezpieczeństwa i dobrej zabawy podczas wszystkich zajęć. Tego dnia odbyły się również warsztaty z tworzenia mydełek i musujących kul do kąpieli. Każdy mógł własnoręcznie skomponować zapach i kolor swojego mydełka oraz wybrać jego kształt. W rezultacie powstały cudne, pachnące mydełka, które uczestnicy zabrali ze sobą do domu.

Poniedziaek Poniedzieek_1

Wtorek 24.01.2017r.

W drugim dniu ferii, dzieci mogły sprawdzić swoje zdolności plastyczne, oraz umiejętność pracy w zespole. Bawiliśmy się w Koło fortuny, pudełko z zadaniami, zabawy animacyjne z chustą. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i chętni do działania dlatego każdy uczestnik otrzymał po kilka nagród. Zamieniliśmy się również na chwilę w chemików i wykonaliśmy z sukcesem kilka niesamowitych, zaskakujących eksperymentów. Zabawa była udana.

Wtorek Wtorek_2

Środa 25.01.2017r.

Ten dzień w całości poświęcony był warsztatowi z filcowania na mokro i sucho. Jest to dość trudna i pracochłonna technika dla dzieci. Wymaga ona wyobraźni, dokładności, cierpliwości. Żaden z uczestników nigdy wcześniej nie miał styczności z tą dziedziną plastyczną a mimo to każdemu udało się ufilcować na mokro śliczne obrazki a także wykonać wiele prac metoda filcowania na sucho. Działania te pozwoliły zaszczepić w niektórych uczestnikach chęć do pogłębiania umiejętności tworzenia i zabawy plastycznej tą techniką.

roda roda_2

Czwartek 26.01.2017r.

Czwartek był dniem bardzo kreatywnej, twórczej, aktywnej zabawy, a to wszystko działo się w klimatach podróży kosmicznych. Na początek dzieci miały za zadanie stworzyć i nazwać własną planetę kosmiczną. Następnie powstały dwie duże rakiety kosmiczne z pudeł kartonowych oraz trzy wielkie, znakomite ufoludy, oraz robot- kosmita, z którymi można było robić sobie zdjęcia.

Czwartek Czwartek_2

Czwartek_3 Czwartek_4

Piątek 27.01.2017 r.

Ostatni dzień ferii był ukoronowaniem całego tygodnia. Na zakończenie gościliśmy w Domu Kultury grupę cyrkową CYRK O*BIMBOLANDO, który zabrał nas w magiczną podróż do świata nietuzinkowej rozrywki opartej na pasji i talencie artystów. To było znakomite przedstawienie. Dzieci były zachwycone. Na pamiątkę każdy dostał nosek klauna i mógł sobie zrobić zdjęcia pamiątkowe z wężem.

Piatek

Piatek_2 Piatek_3

Po zadowolonych minach naszych uczestników stwierdzam, że Program ferii z Domem Kultury był bardzo udany. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w kolejnych programach feryjnych i wakacyjnych a także do wspólnej zabawy i tworzenia każdego dnia w roku szkolnym.