Rozstrzygnięcie X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Konkursu Poetyckiego im. Wacława Iwaniuka.

Podsumowanie konkursu odbyło się 20 maja w Domu Kultury podczas Siedliskiej Biesiady Literackiej. Tegoroczną laureatką została Pani Beata Nicoś Dziopa z Torunia, zwycięski tomik wierszy nosi tytuł „Studnia”.

phoca_thumb_l_IMG_0008

Poetka z rąk burmistrza Siedliszcza otrzymała pamiątkowy medal z wizerunkiem patrona konkursu, druk nagrodzonego tomiku wierszy oraz 100 egzemplarzy autorskich.

Przewodniczący komisji konkursowej- Henryk Radej przybliżył sylwetkę Wacława Iwaniuka, opowiadał o kontaktach z poetą, jego wizycie w kraju, sprowadzenia prochów i pochówku na siedliskim cmentarzu.

Z okazji jubileuszowej edycji konkursu została wydana antologia „Między Lublinem a Chełmem”- zawierająca wybór wierszy laureatów i wyróżnionych. Którzy wzięli udział w konkursie w latach 2006-2016. Podczas Literackiej Biesiady została również zaprezentowana najnowsza książka Grzegorza Figla „Siedliszcze. Stan badań, źródła archiwalne i ikonograficzne dotyczące dziejów miasta i gminy”.

Muzycznym akcentem tegorocznego spotkania był występ Weroniki Jędruszak z Siedliszcza oraz Marka Miszczuka- chełmskiego barda.

Protokół komisji do pobrania tutaj.