Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie

Moniuszko

15 listopada o godz. 1800 zapraszamy do Domu Kultury na koncert „Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie” organizowany przez Filharmonię im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie" to projekt realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest upowszechnianie twórczości Stanisława Moniuszki w małych miejscowościach Lubelszczyzny. Na przedsięwzięcie składa się 15 koncertów kameralnych dla szkół i dorosłej publiczności, realizowanych w gminnych ośrodkach kultury. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Podczas koncertu wystąpi dwóch solistów oraz akompaniator. Będą to młodzi artyści, uczestnicy Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa oraz Konkursu Moniuszkowskiego organizowanych przez Teatr Wielki w Warszawie. W programie znajdą się m.in. pieśni Stanisława Moniuszki pochodzące ze Śpiewnika domowego oraz utwory kompozytorów europejskich współczesnych Moniuszce. Koncert poprowadzi dr Małgorzata Mierczak, polsko-austriacka śpiewaczka, muzykolog, organizatorka wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą.