phoca_thumb_m_2

Galeria - Siedliszcze stare fotografie

mkidn_01_cmyk 

mak_plus200 

Spotkanie z Babcią Grunią
czwartek, 23 kwietnia 2009 00:00

23 kwietnia 2009 roku odbyło się spotkanie z bajkopisarką Edytą Zarębską. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl. I "b". Autorka opowiedziała dzieciom o swoim dzieciństwie, pasjach, zainteresowaniach i pierwszych utworach. Dzieci uważnie słuchały przepięknej opowieści o przygodach rodziny myszek.

Mąż Pani Edyty- Robert w ciekawy sposób przybliżył dzieciom cały proces powstawania książki: od pomysłu autora przez cały procesz wdawniczy aż do pojawienia się książki w księgarni. Uczestnicy aktywnie włączyli się do wspólnej zabawy, chętnie zadawały pytania, śpiewały piosenkę. Każdy mógł zdradzić "Tęczowemu Motylkowi" swoje najskrytsze marzenie.

Edyta Zarębska urodziła się w 1977 roku w Hrubieszowi, obecnie mieszka w Lublinie. Pisze książki dla dzieci, maluje obrazy, pracuje jako grafik komputerowy. Jej debiut książkowy to "Opowieści Babci Gruni", napisana wierszem i zilustrowana przez autorkę. W 2007 roku zdobyla wyróznienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren. Więcej informacji o autorce i jej książkach można znależć na stronie www.babciagrunia.pl