Gminny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji Marii Konopnickiej”

22 uczestników (uczniowie z kl. II, III Sz. P.) przystąpiło do konkursu recytatorskiego, którego rozstrzygnięcie miało miejsce 2 grudnia w Domu Kultury w Siedliszczu.

24

Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. W. Iwaniuka w Siedliszczu oraz Bibliotekę Szkolna w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu. Dzieci miały za zadanie wyrecytować wybrany wiersz poetki. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Teksty wierszy były opanowane wzorowo, nie zabrakło starannych stylizacji, przebrań i rekwizytów. Komisji z wielkim trudem udało się wyłonić laureatów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Komisja w składzie: Dorota Orysz, Anna Pękala, Amelia Janiak postanowiła nagrodzić następujące osoby:

I miejsce- Bartosz Szemro, Ilona Wrońska

II miejsce- Julia Młynarczyk, Blanka Szczepaniak

III miejsce- Bartłomiej Czerniak, Kuba Stepaniuk

Nagrody za udział otrzymali:

Julia Kuczyńska

Nikola Przybylska