Kalendarium wystepów w 2010 roku
wtorek, 29 marca 2011 09:39

7 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu odbył się XVI Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej. Zespół Siedliszczanie znad Wieprza po raz kolejny uczestniczył w tej imprezie, była to znakomita okazja do spotkania z twórcami regionu chełmskiego, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów.

3 maja. Corocznie Siedliszcanie występują na scenie Amfiteatru z okazji uchwalenia Konstytucji 3- Majowej. W tym roku program obchodów był bardzo bogaty. Można było skosztowac potraw z regionalnej kuchni, zapoznać się zrzemiosłem ludowym. Dla dzieci przewidziano szereg strakcji. Jako gwiazda wieczoru zaprezentował sie Andzrej Rybiński.

19 czerwca odbyła się impreza integracyjna "Muzyczne Spotkania". Była to już trzecia edycja. Corocznie w "Muzycznuch Spotkaniach" uczestniczą fani muzyki. Impreza jest doskonałym potwierdzeniem, że muzyka nie zna granic i łączy pokolenia. Zespół "Siedliszcanie znad Wieprza" od samego początku towarzyszy "Muzycznym Spotkaniom".

1 lipca. Od kilku lat zespół uświetnia Przegląd Piosenki Letniej w Nowym Chojnie. Przegląd ma charakter spotkania integracyjnego. Swoją twórczość prezentowały osoby niepełnosprawne, podopieczni placówek opieki społecznej z terenu powiatu chełmskiego. Przegląd jest doskonałą lekcją tolerancji i wrażliwości. Bardzo się cieszymy z tak ciepłych kontaktow z Domem Pomocy Społecznej w Nowym Chojnie.

20 lipca odbyła się w siedliskim Skansenie wystawa poplenerowa. Było to uwiecznienie dwutygodniowej pracy artystów w Siedliszczu. Na wystawie można było podziwiać obrazy przedstawiające uroki przyrody i architektury Siedliszcza. Piękna pogoda, swojskie klimaty i ludowa muzyka spowodowały, że wystawę odwiedziło bardzo wielu gości.

25 lipca odbył się doroczny Jarmark Holeński połączony z odpustem ku czci patrona cerwi św. Antoniego. Na Jarmark przyjeżdzają twórcy ludowi z całej Polski, odbywają się występy zespołów folklorystycznych, można podegustować regionalnych przysmaków. W tym roku nasz zespół wspólnie z ukraińską Lubawą uroczyście zakończył Jarmark. Jak zwykle zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez organizatorów i zaproszeni na kolejny Jarmark w 2011 roku.

31 lipca odbyło się uroczyste otwrcie Świetlicy Wiejskiej w Madanie Zahorodyńskim. Świetlica została oddana do użytku po kapitalnym remoncie. Ma służyć wszystkim mieszkańcom Majdanu. Swoje miejsce mają też Panie z Koła Gospodyń WIejskich, do użytku jest sala bankietowa oraz pokoje gościnne. Otwarciu towarzyszyły liczne atrakcje: gry, konkursy, zabawy dla dzieci. Cieszymy się, że nasz zespół również uczestniczył w tym ważnym dla tej miejscowości wydarzeniu.

1 sierpnia Siedliszczanie zaprezentowali się na Jarmarku Pawłowskim- Ginące Zawody. Po raz dziewiąty spotkali się w Pawłowie twórcy z całej Polski (garncarze, hafciarki, kowale, bednarze). Na scenie prezentowały się liczne zespoły ludowe. Było nam bardzo miło wystapić po raz kolejny w Pawłowie.

7 sierpnia. Po raz kolejny Siedliszcanie zostali zaproszeni na Jarmark św. Wawrzyńca do Bełżca. Zawsze zostajemy tam bardzo ciepło przyjęci przez publiczność i organizatorów. Dodatkowo mogliśmy skorzystać z klimatycznych dobrodziejstw Roztocza.

8 sierpnia odbył się w Kuliku Festiwal Tradycji Kulinarnych i Ludowych Gminy Siedliszcze. Panie z Koła Gospodyń Wiejsckich przygotowały przepyszne dania i przystawki. Degustacji towarzyszyły zabawy i konkursy, wystawy rzemiosła ludowego. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy chętnie zapraszani na lokalne spotkania i imprezy.